Witajcie Maluchy 😀
Marzą mi się długie spacery, dlatego dzisiaj dowiecie się z czego słynie Jura –Krakowsko Częstochowska
Wyżyna Krakowsko-Częstochowska to rozległa kraina, na terenie której atrakcje turystyczne czekają na nas na każdym kroku. Jura to piękne widoki, malownicze skałki i piękne jaskinie. To również ruiny potężnych zamków, które wszyscy doskonale znamy jako Orle Gniazda.
Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy obszar, który idealnie sprawdza się jako kierunek krajoznawczej wycieczki dla miłośników przyrody, historii i aktywnego wypoczynku. Tu nudzić się nie można, a liczne i zróżnicowane atrakcje turystyczne sprawiają, że każdy turysta może tu dla siebie znaleźć ciekawą formę spędzenia wolnego czasu.
Drodzy rodzice pokażcie maluchom atrakcje Jury Krakowsko -Częstochowskiej
(Ojcowski Park Narodowy, Piaskowa skała, Góra Zborów, Jaskinia Głęboka, Ogrodzieniec itp.)
Porozmawiajcie o wyglądzie tych miejsc, zwróćcie uwagę na charakterystyczne rzeczy.
Moja miejscowość- praca rodzinna
Wiecie już sporo o naszej miejscowość i jej okolicach dlatego teraz zachęcam do wykonania obrazka pt „Moja miejscowość”.
Wspólnie ustalcie jakie miejsca chcecie przedstawić na obrazku. Teraz wycinacie lub wydzieracie z papieru lub gazet domy, bloki, szkołę, przedszkole, postacie ludzi, samochody, przyklejacie folię aluminiową jako ulicę. Z pomocą bliskich dorysowujcie charakterystyczne obiekty znajdujące się w najbliższym otoczeniu.(można wydrukować z internetu). Na pewno powstaną fajne obrazki pamiętajcie ze chętnie zobaczę Wasze prace – róbcie zdjęcia .:D
Interpretacja ruchowa do muzyki ludowej
Drodzy rodzice proszę puścić dzieciom nagranie muzyki ludowej . Dzieci słuchają muzyki ludowej swojego regionu i w dowolny sposób ilustrują muzykę ruchem.
A po obiedzie
Zabawa logopedyczna
Będą Wam potrzebne lusterka zrobicie śmieszne minki 😀
- W mieście stoi sygnalizator świetlny – gdy świeci zielone światło: dzieci unoszą język do góry, gdy świeci czerwone światło – język umieszczają za dolnymi zębami.
• Samochody – dzieci naśladują jazdę samochodem: czubek języka przesuwają po podniebieniu od
zębów w stronę gardła, kilkakrotnie powtarzając ten ruch.
• Wieżowiec – w wieżowcu winda kursuje raz w górę, raz w dół. Dzieci wykonują ruch językiem, unosząc go raz w stronę nosa, a raz w stronę brody.
• Przedszkolaki – w przedszkolu pani wita się rano z dziećmi. Dzieci dotykają czubkiem języka do każdego zęba na górze i każdego zęba na dole.
• Konik – dzieci naśladują stukot kopyt konia: odbijają język od podniebienia, jednocześnie rozciągając, a następnie ściągają wargi w dziobek.
• Krowa – dzieci naśladują ruch żucia, pokazując, jak krowa na łące je trawę.
• Traktor jeździ w koło po polu – dzieci unoszą czubek języka na górną wargę i wykonują koliste ruchy po górnej i po dolnej wardze.
Miłej zabawy życzy Zysiek